Nabízíme úsporná tepelná čerpadla pro vaši domácnost

Úsporná tepelná čerpadla jsou odborníky považována za budoucnost v ohřívání vody a vytápění, díky tomu jsou ekologicky šetrná tepelná čerpadla favority mezi běžnými zdroji tepla. Zásadní principy a zákonitosti tepelných čerpadel jsou výtečně zužitkována u mnohých zařízení, jako jsou chladničky, mrazničky, případně klimatizace a četné typy vytápění. Ekonomická tepelná čerpadla vyrobí zhruba 70 procent energie z vnějšího prostředí, které má značné množství tepla.

Šetrná tepelná čerpadla pracují na zásadě zužitkování ochlazujícího média s nízkým bodem varu.  Během styku s vnějším prostředím se chladicí médium vypaří, kompresor poté chladicí médium v plynném skupenství stlačí, čímž se zvedne teplota pro vytápění, nebo ohřívání vody. Tak se v kondenzátoru topné materii předává teplo, a proto je opět ochlazeno a zkapalněno. Dochází k vracení chladiva do kompresoru a opakování cyklu.

Ekologicky úsporné tepelné čerpadlo vzduch voda pracuje na převedení tepla do topné vody přes hydrobox, do kterého je vestavěn malý elektrokotel. Uvedený malý elektrokotel dopomáhá čerpadlu dosáhnout na danou teplotu při nízkých teplotách venku. Dokonce i při teplotě -15 stupňů Celsia jsou schopny provozu tepelná čerpadla vzduch voda. Malé pořizovací náklady a jednoduchá instalace jsou základy činnosti čerpadel. Skutečně výhodnou investicí je zabudování kondenzačních plynových kotlů a čerpadel voda vzduch.

IQ energy poradí, jak se dá získat státní podpora na snížení energetické náročnosti budov, a to bezplatnými konzultacemi, ale i pro živnostníky a veřejnou správu. Program Zelená úsporám bude do roku 2020 podepřen desítkami miliard korun na zateplení domů, na výstavbu pasivního domu, výměny kotle a jiné další projekty ušetření energie. A tak jsou doporučována specializovaná poradenství, protože výměny zastaralých kotlů za šetrné jsou ekologickou hudbou budoucnosti.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Nabízíme úsporná tepelná čerpadla pro vaši domácnost
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR