Program Nová zelená úsporám ušetří energie i finance mnohým domácnostem a podnikům

Přemýšlíte, jak úsporněji topit a ohřívat vodu? Zejména když vytápíte dům pevným palivem, elektřinou či plynem, bude se vám toto řešení zamlouvat. Výhodné obnovitelné zdroje jsou šetrné s aspektem na finance, které ročně dovedete uspořit, rozhodně i z toho důvodu, že nadobro využijete ekologický a k přírodě ohleduplný energetický pramen.

Co skutečně obnáší program Nová zelená úsporám?

Pokud výrazně zmenšíte ekologické zatížení, přestavbu objektu můžete dofinancovat díky dotaci z programu Nová zelená úsporám, financované Státní fondem životního prostředí. S názvem Nová zelená úsporám se mnozí z nás někdy setkali. Protože v Česku se ekologický program Nová zelená úsporám ujal před mnoha roky. Jde o finanční podporu obnovitelných zdroje energie a o nemalé energetické úspory. S využitím podpůrného programu Nová zelená úsporám si zájemci mohou pořídit buď tepelné čerpadlo, nebo i fotovoltaické panely. Před konkrétním nákupem si ověřte, zda splňujete potřebné předpoklady pro obdržení příspěvku.

Používejte na maximum energii ze sluníčka

V poslední době je oblíbeným pojmem solární ohřev vody, jenž vám pomůže ušetřit na výdajích za energie. Velmi hospodárný se ukazuje komplexní solární souprava ROTEX, v systému pracují solární kolektory v kooperaci s akumulační nádrží s maximálním tepelným dosahem. Hodnověrná solární soustava umí přetransformovat 80 % ze sluneční anergie na teplo, jež se skladuje v akumulační nádrži.

Stejně jako na soupravu slunečních systémů, tak i na získání fotovoltaické soustavy byste mohli dosáhnout na dotaci. Technologie fotovoltaika je u nás již běžně využívaná a má za úkol přeměnit energii za slunce na energii elektrickou. Dotace z podpůrného programu Nová zelená úsporám může dosáhnout výše sto tisíc korun českých. Panel si můžete koupit za jakékoliv peníze, záleží na vašich podmínkách, a i na faktu, který z panelů a jeho výkonnosti si přejete mít. Nakupování je velmi výhodné na webu Iqenergy.cz, jež spravuje společnost SPOZE, s. r. o.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Program Nová zelená úsporám ušetří energie i finance mnohým domácnostem a podnikům
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR