Vinylové, korkové a dřevěné podlahy

Rozhodnete-li se položit svojí vinylovou podlahu svépomocí, jistě vám přijde vhod několik rad důležitých pro správnou pokládku. Vinylová podlaha musí být položena na tlaku odolný a rovný podklad. Před vlastní instalací nechte vinylovou v místnosti aklimatizovat. Doporučená doba je 24 hodin. Nezapomeňte vypnout podlahové topení. Podlaha musí být čistá, hladká a zbavená veškerých nečistot. Případné nerovnosti vyrovnejte samonivelační stěrkou kterou po zaschnutí přebruste. Pokládka vinylové podlahy pak proběhne bez větších problémů.

Před samotnou pokládkou si připravte vlastní plán instalace podlahové krytiny. Pro pokládku na vazbu místnost rozdělte na polovinu nebo na vytvořte na podlaze kříž – pokládka vedle sebe. Jestliže pokládáte podlahu do tvaru rybiny doplňte narýsujte ještě jednu linku pod úhlem 45°. Těmito nákresy docílíte aby na každé strany nezůstaly různě velké části lamel a v případě pokládky lamel do tvaru rybí kost docílíte správného skosení.

Ideální podmínky pro instalaci je pokojová teplota 18° C, vlhkost 70% a není dobré když na podlahu při instalaci dopadá přímé sluneční světlo. Podotýkáme, že tento postup je vhodný i pro podlahový korek. Podlahový korek je tradiční podlahová krytina na přírodní bázi. Tato korková podlahová krytina je ověřená generacemi uživatelů a stále s oblibou využívaná v moderních interiérech.

Při pokládce vinylové nebo korkové podlahy aplikujte válečkem speciální lepidlo na připravený podklad. Důsledně dodržujte pokyny výrobce lepidla na podlahy. Po dokončení pokládky nezapomeňte odstranit zbytky lepidla.

Další variantou jsou i dřevěné plovoucí podlahy. Jedná se o podlahové lamely podobných tvarů jako laminátové plovoucí podlahy, ovšem s tím rozdílem, že je použit převážně přírodní materiál. Dřevěné plovoucí podlahy mají oproti dřevěným parketám výhodu, že se mezi lamelami nevytvářejí nepěkné mezery.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Vinylové, korkové a dřevěné podlahy
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: prinfo