S námi ušetříte za plyn již následující topnou sezónu

I přestože byla letos zima docela mírná, a domácnosti v tuzemsku tak za plyn zaplatí o něco méně, avšak nadcházející topná sezóna klidně může být o to intenzivnější. Už teď na jaře se proto vyplatí uvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme se tedy nyní společně podívat na to, co vůbec tato změna obnáší, kolik korun případně ušetříte a jak vybrat ten nejlevnější plyn.

Levný plyn je stejně kvalitní jako ten drahý

Plyn, který se k vám dostane, bude stejně kvalitní, ať je vaším dodavatelem kdokoliv. Pořád se totiž bude jednat to totožnou komoditu, která se k vašemu kotli nebo sporáku dostane s pomocí distributora. Takže jak je možné, že někteří dodavatelé nabízejí levný plyn a jiní nikoliv? Důvodů je spousta. Třeba jde o schopnost dodavatelů plynu nakoupit jej levně na komoditních burzách. Do výsledné ceny pak také promluví i celková efektivita dodavatelské firmy. Někde se totiž stále ještě topí ve spoustě papírů a jinde mají vše elektronické. S dodavateli se také různí jejich cenové politiky. Někteří tak třeba sníží cenu významnému odběrateli, aby si jej udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde zase jsou ceny nastaveny o něco rovnoměrněji, z čehož těží zejména domácnosti, které zpravidla tahají za ten kratší konec provazu.

Spočtěte si, kolik korun se změnou dodavatele ušetříte

Změnit dodavavatele pouze na základě jeho reklamy v ristku nebo televizi není příliš rozumné. Před takovou změnou dodavatele by měl být proveden výpočet, který napoví, zda se vám taková změna dodavatele vlastně vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, je tu pro vás kalkulačka plynu, která vše rychle vypočte za vás. A kolik tedy můžete změnou dodavatele ušetřit? Úspory jsou odlišné podle toho, zda zemní plyn používáte jenom k vaření nebo jím třeba i topíte, ale nejčastěji se jedná o tisíce korun ročně.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - S námi ušetříte za plyn již následující topnou sezónu
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR