Podcenit byste rozhodně neměli povinná i doporučená očkování, ani očkování do ciziny

Cestování mimo ČR s sebou přináší mnoho zážitků, fotografií, pracovní zkušenosti a často i nové přátele. Nikdo však netouží přivézt si domů nepříjemnou, či hůř nevyléčitelnou nemoc. Exotické krajiny mohou být pro běžného turistu nebezpečné zejména kvůli virům a bakteriím, jež se u nás nevyskytují. Právě proto jsou např. ve středozápadní Africe konkrétní očkování nikoliv doporučená, ale povinná. Před dovolenou do vzdálených destinací je ideální zajít na konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, nebo jiná očkovací centra v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Specializovaná pracoviště jsou zaměřena jak na očkování povinná, tak na očkování do ciziny nebo na očkování jen doporučená. Očkovací plán do zahraničí, kde jsou konkrétní očkování povinná, je nutností sestavit již několik týdnů před cestou. Poradna cestovní medicíny zajišťuje klientům nejenom očkování do ciziny, ale zařídí také medikamenty, vybaví lékarničku na cesty, případně předepíše antibiotika, antimalarika, léky na střevní protíže. Poradna rovněž vystavuje mezinárodní očkovací průkazy. Poradna také prodává extrémní repelenty, ale dostanete zde také užitečné rady a praktická doporučení na cesty.

Očkovací centrum není jenom praktickým společníkem před dovolenou v zahraničí, delším pobytem v cizině, ale také důležitým zařízením pro očkování před závažnými chorobami. Zákazníkům se aplikují očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, meningokoku, dětské obrně, pásovému oparu, planým neštovicím, pneumokoku, rakovině děložního čípku, tetanu, záškrtu nebo třeba vzteklině. Velice nepříjemná je i žloutenka, očkuje se proti žloutence typu A i B. Očkovací centrum ovšem poskytuje rovněž kompletní vyšetření imunity.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Podcenit byste rozhodně neměli povinná i doporučená očkování, ani očkování do ciziny
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR